Warsztaty z cyklu „Cztery strony świata” Japonia – kraj kwitnącej wiśni

12 lutego 2018

Tak, jak obiecaliśmy w dniu 12.02.2018 r. wybraliśmy się z całą klasą II a do krainy kwitnącej wiśni, czyli do Japonii. W tej podróży towarzyszyły nam: nasza wychowawczyni  p. Edyta Pastusiak, p. Renata Ilnicka, p. Emilia Janik a główną opiekę przejęła p. Jolanta Fryga- zastępca dyrektora naszej szkoły. Do tej wspaniałej podróży zaprosiliśmy p. Dorotę Knobloch wraz z jej podopiecznym Maćkiem.

W pierwszej części naszych warsztatów opowiedzieliśmy o tym, że Japonia jest krajem czterech wysp, leżącym na terenie wulkanicznym, gdzie często ludność nawiedzają trzęsienia ziemi i dlatego ich domy zbudowane są z lekkich materiałów. Uczniowie zaprezentowali zwyczaje panujące w tym pięknym kraju. Opowiedzieli o kulinarnych upodobaniach Japończyków ora narodowych sportach, które przetrwały do dzisiaj.

Aby unaocznić japońskie tradycje, drugoklasiści przebrali się w tradycyjne stroje japońskie. Dziewczynki wystąpiły w pięknych, kolorowych kimonach z upiętymi kokami oraz strojach japońskich sportowców.

Na zakończenie tych atrakcyjnych zajęć podzieliliśmy się wiedzą o Japonii, którą zapamiętaliśmy z zajęć oraz nagrodziliśmy tych uczniów, którzy aktywnie w nich uczestniczyli.

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły na kolejną edycję realizowanego przez nas projektu. O czym opowiemy Wam następnym razem dowiecie się niebawem na naszej szkolnej stronie.

Autor: Renata Ilnicka