Uczniowie naszej szkoły mogą korzystać z opieki świetlicy szkolnej. Znajduje się ona w budynku przy ul. Wyszyńskiego 2 i otwarta jest od godziny 6. 30 do 16. 00. Świetlica obejmuje swoją opieką uczniów klas 1- 3 i uczniów klas starszych (kl. 4- 6), którzy dojeżdżają do naszej szkoły. W świetlicy pracują: p. Wanda Jawor i p. Agnieszka Czerwińska. Proponują one swoim podopiecznym ciekawe gry i zabawy, organizują konkursy plastyczne. Tradycją naszej świetlicy stał się coroczny MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ŚWIETLIC, w którym uczestniczą drużyny z dolnobrzeskich szkół. Uczniowie mają możliwość odpoczynku po lekcjach, mogą również odrobić tu zadane do domu lekcje. Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów, wychowawcy świetlicy opiekują się również nimi na przystanku autobusowym. Uczniowie dbają również o wystrój sali, wykonują samodzielnie dekoracje, współdecydują o rodzaju prowadzonych zajęć. Dzięki temu w świetlicy panuje ciepła, rodzinna atmosfera.

------------------------------------------------------------------

Świetlica zorganizowała imprezę z okazji światowego Dnia Pluszowego Misia, który jest obchodzony 25 listopada. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z oddziałów przedszkolnych ze swoimi paniami. Uczestnicy spotkania przynieśli ze sobą swoich pluszowych ulubieńców. Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Dzieci poznały ,,Historię pluszowego misia’’. Została im przeczytana bajka pod tytułem ,,Urodziny Kubusia Puchatka’’ przez panią pracującą w bibliotece szkolnej. Wspaniałej zabawie towarzyszyły konkursy. Dzieci otrzymały słodkie nagrody, które były finansowane z funduszu Komitetu Rodzicielskiego.